AKTUALNOŚCI

Nasza wiedza, Twoje zdrowie! Zapraszamy do naszego centrum w Krakowie.

Szkolenie „Zdrowy kręgosłup w pracy”

Obecnie większość czasu w ciągu dnia spędzamy w pozycji siedzącej. Siedzimy dojeżdżając do pracy, siedzimy w pracy, siedzimy w domu korzystając z komputera, oglądając telewizję lub słuchając muzyki.

Z powodu siedzącego trybu życia coraz więcej, coraz młodszych osób skarży się na dolegliwości bólowe kręgosłupa (zwłaszcza odcinka szyjnego i lędźwiowego), które stały się chorobą cywilizacyjną naszych czasów.

Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego Centrum Rehabilitacji Habilitas prowadzi szkolenia z zakresu profilaktyki dolegliwości bólowych kręgosłupa w pracy, dedykowane pracownikom firm spędzających większość czasu w pozycji siedzącej. Jedno z nich odbyło się w marcu bieżącego roku i zostało bardzo pozytywnie odebrane przez uczestników. Szkolenie składało się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Miało na celu uświadomienie podstawowych zasad biomechaniki kręgosłupa, przybliżenie najczęstszych zaburzeń związanych z narządem ruchu oraz zaproponowanie ćwiczeń możliwych do wykonania w miejscu pracy.

ZOBACZ POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI: