AKTUALNOŚCI

Nasza wiedza, Twoje zdrowie! Zapraszamy do naszego centrum w Krakowie.

II Kongres PNF w Polsce organizowany przez IPNFA Poland, 21.03.15 Warszawa

21 marca 2015 roku w Warszawie odbył się "II Kongres PNF w Polsce organizowany przez IPNFA Poland". Po sukcesie ubiegłorocznego Kongresu, kierując się sugestiami ponad 350 uczestników tematem przewodnim była "Fizjoterapia u pacjentów neurologicznych ze szególnym podkreśleniem ujęcia klinicznego". W czasie tego wyjątkowego spotkania edukacyjnego odbył się cykl wykładów (11 wystąpień) oraz sesja warsztatowa ( 6 warsztatów tematycznych). Prelegentami byli wykładowcy akademiccy, naukowcy oraz klinicyści, terapeuci na co dzień pracujący z pacjentami neurologicznymi. W czasie Kongresu zostały poruszone niezwykle ciekawe tematy takie jak: rehabilitacja u osób po udarze mózgu, z rdzeniowym zanikiem mięśniowym, z chorobą Parkinsona, reedukacja chodu, opieka nad pacjentem w fazie ostrej. Pełny plan wydarzenia dostępny jest na stronie www.kongrespnf.pl.

Stowarzyszenie IPNFA Poland działa od 2006 roku i zrzesza większość polskich Instruktorów IPNFA. Trzech z nich: Katarzyna Michaluk, Agnieszka Stępień oraz Monika Piwnicka, wygłosili swoje wykłady w czasie Konferencji. 

Centrum Rehabilitacji "Habilitas" reprezentowane było przez zespół w składzie: Marcin Kapusta, Maciej Kampa oraz Katarzyna Michaluk. Po kilku miesiącach przygotowań naukowych przedstawiony został wykład pt: " Porówanie efektów terapii na poziomie aktywności (ICF) przy użyciu koncepcji PNF w środowisku wodnym i lądowym u pacjenta z rdzeniowm zanikiem mięśniowym" oraz przeprowadzone zostały warsztaty " Metoda PNF u osób z rdzeniowym zanikiem mięśni".   

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że naszą pracę wsparła swoją obecnością na Kongresie nasza niezwykła pacjentka Angelika Chrapkiewicz- Gądek, która podzieliła się z uczestnikami Konferencji swoimi doświadczeniami związanymi z rehabilitacją. Jest to wyjątkowa osoba, która swoją motywacją i nastawianiem do terapii nieustannie motywuje nas do szukania odpowiedzi na pojawiające się ciągle nowe pytania kliniczne. Dzięki takim ludziom nasza praca nabiera  głębszego znaczenia.

Po niewątpliwym sukcesie tegorocznej Konferencji, następne tego typu wydarzenie planowane jest na rok 2016. 

 

ZOBACZ POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI: